Koncert Dobroczynny – LESZEK ŻĄDŁO European Art Ensemble

Dnia 30 marca o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu, Aleja Wolności 4,

odbędzie się koncert zespołu jazzowego:

LESZEK ŻĄDŁO European Art Ensemble

Organizatorami koncertu są:

– Fundacja na Rzecz Wsparcia Chorych Psychicznie
w Międzybrodziu Bialskim

– Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

– PZOL Sp. z o.o.-Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego
w Międzybrodziu Bialskim

WSTĘP WOLNY

Ten niezwykły koncert muzyki jazzowej wykonywanej przez instrumentalistów na najwyższym światowym poziomie, ma również na celu propagowanie działalności Fundacji na Rzecz Wsparcia Chorych Psychicznie w Międzybrodziu Bialskim i zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy osób z chorobami psychicznymi.

 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SYMPATYKÓW I MELOMANÓW!

LESZEK ŻĄDŁO European Art Ensemble

LESZEK ŻĄDŁO saksofon tenorowy

WOJTEK GROBORZ fortepian

TOLEK LISIECKI kontrabas

WIESŁAW JAMIOŁ perkusja

AUGUST WILHELM SCHEER saksofon barytonowy (Niemcy)

LESZEK ŻĄDŁO – saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Wϋrzburgu i Monachium. Pierwszy zespół – Leszek Żądło Ensemble – założył w 1972 roku, a w 1983 roku, już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.

Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. Leszek Żądło był trzecim i ostatnim partnerem życiowym znanej polskiej aktorki Barbary Kwiatkowskiej znanej między innymi z filmów „Ewa chce spać” i „Jowita”.

Długoletni przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia Niemiecko-Polskiego, promującego inicjatywy społeczno-kulturalne.

WILHELM SCHEER jest cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonistą barytonowym, znany jest jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki, wieloletni prezes firmy BITKOM.

WOJTEK GROBORZ, WIESŁAW JAMIOŁ I TOLEK LISIECKI współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka Żądło zaproszeni do udziału w tym projekcie muzycznym.

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com